BuzzerBeater Hungary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az edzésről

Go down

Az edzésről Empty Az edzésről

Témanyitás by Admin Csüt. Ápr. 11, 2013 1:52 pm

A BuzzerBeaterWiki wikiből


Az edzés alapjai

Végre elérkeztünk az edzéshez. Ahogy már eddig többször volt róla szó, az edzés kétségkívül a legfontosabb eleme ennek a játéknak. És ugyan szórakoztató, ahogy mindenki megpróbálja úgy játszatni a játékosokat, hogy mindegyik teljes edzést kapjon, de ez komoly feladat. Ezért most végigvesszük az edzés alapjait.

Az edzés mindig pénteken zajlik, magyar idő szerint elvileg dél körül. Ezután láthatsz egy kis zöld nyilat valamelyik edzett játékosod valamelyik skillje, vagy akár skilljei mellett. Ahhoz, hogy egy játékos teljes edzést kapjon az adott héten, legalább 48 percet kell játszani azon a poszton vagy azokon a posztokon, amelyet vagy amelyeket kiválasztottál az edzésre. Például, ha védőknek (irányítónak és dobóhátvédnek) edzel tempódobást, akkor az ezeken a posztokon játszók közül azok kapnak teljes edzést, akik legalább 48 percet játszottak. 48 percnél már megkapják a teljes edzést, így, bár lehetséges ennél többet is játszatni egy játékost az adott pozícióban, az edzés szempontjából nem ajánlott, mert ezzel edzésidőt vesz el más játékostól. Ezzel szemben, ha egy játékos csak 24 percet játszik, ez nem jelenti, hogy 50 százaléknyi edzést kap. Az edzés hatékonysága ugyanis exponenciálisan nő. Ez azt jelenti, hogy célszerűbb inkább csapatedzésre váltani az adott héten, ha az edzeni kívánt játékosaid 45 percnél kevesebbet játszottak. Rendkívül fontos, hogy az edzett játékosod megkapja a 48 játékpercet a héten, ha azt akarod, hogy megfelelően fejlődjön. És az is fontos, hogy az edzés típusát akárhányszor váltogathatod a héten, hiszen úgyis az számít, ami az edzés idején, tehát pénteken be van állítva.

A játékosok skilljeinél néha piros nyilakat is lehet látni. Ez azt jelenti, hogy a játékos azon a héten vesztett abból a skilljéből. Ez akkor történik meg, amikor már elért egy bizonyos kort (körülbelül 32 éves kort), innentől kezdve a skilljei csökkenni kezdenek, minél inkább halad az idő, annál gyorsabban. Az erőnlét is csökken néha, ez minden játékosra igaz, éppen ezért néha be kell iktatni egy erőnléti edzést, hogy a játékosaid jó kondícióban legyenek. Végül, az edződ szintje is meghatározó az edzés szempontjából. Egy átlagos BB-csapatnak érdemes 4-es szintű edzőt szerződtetnie, ők még viszonylag olcsóbbak és a fizetésük is kibírható. 5-ös szintű, vagy ennél is jobb edzőt a magasabb osztályokban érdemes szerződtetni, és azoknak a csapatoknak, ahol vannak fiatal, kiemelkedő tehetségű játékosok.
[szerkesztés] Melyik játékost érdemes edzeni?

Négy fő dolog van, amit meg kell nézni, ha egy játékost edzés szempontjából vizsgálunk: kor, magasság, tehetség és skillek.
Kor

A játékos kora az egyik legfontosabb, amikor el akarjuk dönteni, hogy érdemes-e edzeni őt. Persze mindig vannak kivételek, de ideális esetben a legjobb 18 éves, a draftról frissen kikerült játékost edzeni. Ennek az az oka, hogy minél fiatalabb egy játékos, annál gyorsabban nőnek a képességei. Minden egyes eltelt évvel ez a sebesség csökken. A BB-menedzserek által a leginkább elfogadott elmélet az, hogy a képességnövekedés exponenciálisan lassul, ezért nagyon fontos a fiatal játékosokat edzeni. Hogy válogatott játékost edzel, vagy azt szeretnél kinevelni, akkor a 20-as éveinek a közepéig érdemes edzeni. Ez nem igaz egy átlagos játékosra, hiszen az extra képességnövekedések ekkor náluk nem olyan jelentősek, mint egy addig is jól edzett válogatott játékosnál.
Magasság

Általánosságban igaz, hogy a belső játékosoknak szükséges skillet akkor nőnek a leggyorsabban, ha a játékos nagyon magas, a kinti skillek pedig akkor, ha a játékos alacsony. Különlegesen magas játékosok különlegesen magas szinteket is elérhetnek bizonyos skillekben. Ha viszont külső és belső skilleket is akarsz edzeni, például, hogy bedobót nevelj, akkor érdemes egy se nem túl magas, se nem túl alacsony játékost választani. Néhány becslés, hogy az egyes posztokra milyen magasság az ideális:
Center: 2,08 fölött (minél magasabb, annál jobb)
Erőcsatár: 2,0 - 2,10
Bedobó: 1,90 – 2’03
Védők: 1,93 alatt
Tehetség

A játékos tehetsége nem befolyásolja az edzés sebességét, amíg az adott játékos el nem éri azt a maximumot, amely az adott tehetséggel párosul. Amikor elérte, az edzés gyakorlatilag leáll, bár nagyon lassú fejlődés még elképzelhető. Röviden: a játékos tehetsége a határa annak, hogy milyen jó játékos lehet belőle.
Kezdő skillek

Ahhoz, hogy érdemes legyen valakit edzeni, a kiválasztott fiatalnak jó kezdő skilljei kell, hogy legyenek. 3500 dollár fölötti fizetés már elfogadható, de ez egy durva becslés, minden játékos külön eset. Általánosságban: nagyon alaposan meg kell nézni a játékos fő skilljeit. Jó, ha az edzeni kívánt játékos már legalább közel van a jó szinthez a fő skillek terén. Ha valamelyik főképessége viszont nagyon alacsony szintű, például katasztrofális egy védő passzolása, akkor érdemes kétszer is átgondolni, hogy ezt a hátrányt be tudja-e hozni – néha igen, néha nem. Az is jó, ha a játékosnak eleve vannak jó másodlagos skilljei, hiszen ezekre nehéz edzeni. Például ha erőcsatárt akarsz edzeni, és már eleve jó a tempódobása és a külső védekezése, akkor ez komoly előnyt jelenthet.

Posztok szerinti edzés

Minden edzéstípusnál kiválaszthatod, hogy hány játékost akarsz edzeni, és milyen posztokon. Azonban, a lehetőségek száma véges, és általában összefügg azzal a skillel, amire az edzés vonatkozik. Egy példa erre: lepattanózást a két belső posztra lehet edzeni, vagy az egész csapatnak. A csapatod menedzsereként választhatsz egyposztos edzést, kétposztos edzést, háromposztos edzést és csapatedzést. Ahogy a lepattanózásnál is látható, nem minden skillnél lehet egyposztos edzést választani. Ilyen még a labdavezetés és a tempódobás is.

Ezek a különféle edzési lehetőségek:

Egyposztos edzés

A játékos így kapja meg a lehető legtöbb edzést az adott héten. Hátránya, hogy, ha ezt választod, akkor maximum három játékos kaphat azon a héten teljes edzést. Akkor szokás ezt választani, ha néhány kulcsjátékosnál gyors fejlődést akar valaki elérni. Ha válogatott játékost akarsz nevelni, akkor viszont huzamosabb ideig is ezt az edzést kell választanod.

Maximálisan edzhető játékosok száma egy héten: 3

Kétposztos edzés

Maximum hat játékost lehet így edzeni, akik az egyposztos edzéshez képest 75-80 százaléknyi edzést kapnak. Mivel, mint annyi minden ebben a játékban, ez sem lineáris, ne aggódj, nem fele olyan lassan fognak a játékosok fejlődni, mint egyposztos edzés esetén. A BB-ben talán ezt az edzést használják a legtöbben, általában akkor, amikor 5-6 olyan játékosa is van a csapatnak, akiket érdemes edzeni.

Maximálisan edzhető játékosok száma egy héten: 6

Háromposztos edzés

Akár 9 játékos is kaphat így teljes edzést. De ezt mégis ritkábban használják a menedzserek, mert így sokkal lassabb a fejlődés. Ha meg kell becsülni, akkor azt lehet mondani, hogy háromposztos edzésnél egy-egy játékos az egyposztoshoz képest 40-50 százaléknyi edzést kap. Csak akkor ajánlott ezt választani, ha nagyon rosszul alakultak az edzéspercek a héten, vagy esetleg kísérletezgetni akarsz az edzéssel.

Maximálisan edzhető játékosok száma egy héten: 9

Csapatedzés (speciális képességekre)

Ez egy olyan opció, amikor minden játékost edzel egy adott skillre (például tempódobásra). Röviden összefoglalva: soha ne válaszd ezt az edzést. Rendkívül lassú és így nagyon kevéssé hatásos formája az edzésnek. Nem szabad azonban összekeverni azzal a csapatedzéssel, amikor erőnlétet, büntetőt vagy formát edzel – ezt az edzésmenünél is külön láthatod.

Maximálisan edzhető játékosok száma egy héten: 15
[szerkesztés] Posztelemzés

Az egyik legérdekesebb vita, amellyel a BB világában találkozhatsz, az azzal kapcsolatos, hogy mely képességek a legjobbak a különböző posztokra. Ebben a fejezetben megosztom Veled a véleményemet, hogy melyek a legfontosabb, másodlagos, és harmadlagos képességek mindegyik posztra. Míg sok menedzser lehet, hogy egyetért a filozófiámmal, hogy játékosoknak milyen képességekre van leginkább szükségük, tartsd észben, hogy ez egy elég szubjektív dolog, és csak te tudod a végső döntést meghozni, hogy mik a legjobbak a különböző posztokra. A fejezet végén ugyancsak kiemelek egy pár linket, amelyek olyan oldalakra juttatnak el, ahol mások próbálkoztak meg azzal, amivel én is. Az mindig jó, ha nem egy, hanem több ember véleményét ismerjük. Mindenesetre, vágjunk bele!

A képességek nagyjából fontossági sorrendben vannak felsorolva.


Irányító:

Legfontosabb képességek: Külső védekezés, Passzolás

Másodlagos képességek: Technika, Labdavezetés

Harmadlagos képességek: Dobótáv, Tempódobás

Negyedleges képességek: 2 pontos, Belső védekezés


Dobóhátvéd:

Legfontosabb képességek: Külső védekezés, Tempódobás, Dobótáv

Másodlagos képességek: Technika, Passzolás, Labdavezetés

Harmadlagos képességek: 2 pontos, Belső védekezés


Bedobó (kinti támadáshoz):

Legfontosabb képességek: Külső védekezés, Tempódobás, Belső védekezés

Másodlagos képességek: Dobótáv, Passzolás, Technika, Labdavezetés

Harmadlagos képességek: 2 pontos, Lepattanózás


Bedobó (kiegyenlített):

Legfontosabb képességek: Külső védekezés, Belső védekezés, Tempódobás

Másodlagos képességek: Lepattanózás, Labdavezetés, 2 pontos

Harmadlagos képességek: Passzolás, Dobótáv, Technika


Bedobó (belső támadáshoz):

Legfontosabb képességek: Külső védekezés, Tempódobás, Belső védekezés

Másodlagos képességek: Labdavezetés, 2 pontos, Lepattanózás

Harmadlagos képességek: Dobótáv, Passzolás, Technika


Erőcsatár:

Legfontosabb képességek: Belső védekezés, 2 pontos

Másodlagos képességek: Blokkolás, Lepattanózás

Harmadlagos képességek: Tempódobás, Labdavezetés, Technika, Passzolás

Negyedleges képességek: Külső védekezés


Center:

Legfontosabb képességek: Belső védekezés, 2 pontos, Lepattanózás

Másodlagos képességek: Blokkolás

Harmadlagos képességek: Technika, Passzolás, Labdavezetés

Negyedleges képességek: Tempódobás

Edzéstípusok

Egy táblázat, hogy melyik edzéstípus mit edz. Nem „hivatalos” de tapasztalt játékosok csinálták:

Blokkolás: ( C->ECS->BD)

1. Blokkolás, 2. Belső védekezés, 3. Lepattanózás


Belső védekezés: ( C->ECS->BD)

1. Belső védekezés, 2. Blokkolás, 3. 2 pontos, 4. Labdavezetés


Lepattanózás: ( C+ECS->Csapat)

1. Lepattanózás, 2. 2 pontos, 3. Belső védekezés


2 pontos: ( C-> ECS->BD)

1. 2 pontos, 2. Belső védekezés, 3. Tempódobás


Tempódobás: ( Védő vagy Támadó vagy szélső->csapat)

1. Tempódobás, 2. Dobótáv 3. Labdavezetés 4. Technika 5. csak támadóknál: 2 pontos


Passzolás: ( IR->DH->Csapat)

1. Passzolás 2. Technika 3. Labdavezetés


1 az 1 ellen: ( Védők vagy Támadók->Csapat)

1. Labdavezetés, 2. Technika 3. Tempódobás 4. csak támadóknál: 2 pontos


Technika: ( IR->DH->BD)

1. Technika 2. Labdavezetés 3. Külső védekezés 4. Passzolás


Kinti dobás: ( DH->IR v. szélsők ->Csapat)

1. Dobótáv 2. Tempódobás 3. Labdavezetés 4. Technika


Védekezés: ( IR->DH->BD)

1. Külső védekezés 2. Belső védekezés 3. Technika 4. Technika


Védők: IR, DH

Támadók: BD, ECS

Szélsők: BD, DH

Percek

Itt az ideje, hogy megnézzük, mit tanultál eddig az edzésről. A mai "egészítsd ki az üres részt" játéka így szól: "Azért, hogy az edzett játékosod egy héten teljes edzést kapjon, ____ percet kell játszania a kiválasztott poszto(ok)on. Ha 48-at mondtál, akkor igazad volt! Elnézést, ha olyan vagyok, mint egy lejárt lemez, de az edzésnek nincs fontosabb szempontja, mint az, hogy a srácaid a lehető teljes edzést kapják?!!!!! (Ez lehet, hogy vicces, de szerintem egy egyszerű bővített mondattal is el lehetne intézni. Pl.: Ha azt szeretnéd, hogy edzésre szánt játékosaid a héten a lehetséges maximális edzést kapják, akkor az edzés menüpont alatt beállított poszt(ok)on legalább 48 percet kell játszaniuk.)!!!!

Hogyan garantálhatod, hogy az edzett játékosod megkapja a heti 48 percet?

Mondjuk, hogy van 3 edzésre szánt játékosod, és egyposztos centeredzésre szeretnéd őket edzeni. Avégett, hogy minden héten teljes edzést kapjanak, 48 percre lesz szükségük. Másképp fogalmazva, mindannyiuknak egy teljes meccset kell lejátszaniuk. Formai okok miatt, az is jól működhet, ha az edzett játékosaidat a hét egyik meccsén csereként (mondjuk erőcsatár poszton) küldöd pályára, de ez csak egy lehetőség.

Ha egyetlen meccs alatt szeretnéd kikényszeríteni, hogy a játékosod egy poszton kapja meg a 48 percet, itt egy kis segítség, hogy hogyan állítsd be a felállásod, hogy (normál körülmények között) lehetetlen legyen, hogy az edzett játékosodat lecseréljék. Ha a csapatod 21, vagy több ponttal vezet a negyedik negyedben, az edződ - tekintet nélkül az utasításaidra - megpróbálja az összes kezdődet levinni. Ennek tudatában, egyposztos edzés esetén, gyakran jó ötlet, ha megakadályozod, hogy az edződ ezt véghezvigye. Ennek legegyszerűbb módja, ha egyetlen egy cserejátékost sem nevezel, akit helyére beküldhetne. Ha a 48 percet, csak egy poszton akarod kierőszakolni, a következő felállás működhet jól. (Példanevek, edzett játékos = Kovács)

C: Kovács Kovács Kovács

ECS: Németh Nagy Nagy

BD: Kis Horváth Horváth

DH: Simon Magyar Magyar

IR: Király Varga Varga


Csak kilenc játékos van a mérkőzésre nevezve.

Cserék: Szigorúan kövesse a cserék sorrendjét Kipontozódás veszély esetén: Hagyd játszani


Ha így állítod be a felállást, akkor az egész meccset végig fogja játszani. Az egyetlen dolog, ami idejekorán leviheti a pályáról az a sérülés, vagy a kipontozódás (6 fault). Hozzátenném, hogy formai okokból az lehet a legjobb, ha az edzett játékosod a 60-65 játszott perc körül kap. Nagyobb általánosságban a 48-75 játszott perc/hét is elég jó lehet.

Bónusz stratégia: másodsorban edzett játékosok

Néhány edzéstípus, mint például a lepattanózás és a tempódobás, csak két posztra edzhető. Egyes csapatoknak az is beválhat, ha van három olyan játékosuk, akik minden héten egy posztos edzést kapnak, és két másik némileg edzhető játékos. Mondjuk, hogy azt a három játékost irányítónak edzed. A hét első két meccsén az volt a szándékod, hogy e három játékos egyposztos edzést kapjon, míg a másik két játékos dobóhátvédként kapja a játszott perceket. Azonban, ha valami félrecsúszik (például az egyik fő edzett játékosod kipontozódik) a harmadik meccsre változtathatsz, és mind az öt játékosnak teljes tempódobás edzést adhatsz. Ezen érdemes egy kicsit elgondolkodni.
[szerkesztés] Kiegyensúlyozott edzés

Mi az az elasztikus hatás? RiP88 BB-s szakkifejezések szótára szerint úgy írható le, hogy: A megnövekedett, vagy lecsökkent sebesség, amelyen egy képesség edződni fog, amikor a megfelelő képességei magasabbak vagy alacsonyabbak az előbb említett képességhez képest. Ez azt jelenti, hogy ha hatékonyan szeretnél edzeni egy játékost, akkor a gyakran edzett képességek edzését váltogatni kell. Egy példa az elasztikus hatásra, ha egy hátvéd csupa jó képességgel állandó tempódobás edzést kap. Minden egyes tempódobás képességfejlődés tovább fog tartani, mint az előző, mivel az összes jó képessége azt lassítja. Ha pedig lenne egy hátvéded katasztrofális tempódobással (és minden más képessége jó szinten lenne), akkor a tempódobása gyorsabb tempóban fejlődne, mint a többi képessége. A BB-játékosoknak természetes célzatuk egy kiegyensúlyozott játékra való törekvés, szóval tégy nekik szívességet és váltogasd az edzésedet egyszer-másszor. Minél többször váltogatod az edzést, annál gyorsabban fog egy játékos edződni.

Csapatedzés

Mielőtt befejeznénk az edzés fejezetet, gyorsan fussunk át a csapatedzésen. Ez az erőnlét, büntető és a forma edzésére utal. Két alkalom van a szezon során, ahol a csapatedzés egy életképes választási lehetőség. Ez az all-star hét szünetében (hacsak nem még a kupában vagy érdekelt) és a szezon utolsó két hetében van (kivéve, ha még a rájátszásban veszel részt.) Ennek oka, hogy ezekben a hetekben mindössze két mérkőzésed lesz a szokásos három helyett, ezért sokan választják az erőnlét, vagy büntető edzést alternatívaként a rendes edzési tervükhöz. Az erőnlét idővel minden játékosnak "esik", ezért ha nagy becsben tartod, lehet, hogy a kétmeccses heteken edzeni akarod. A büntető nem csökken időnként, de a büntetődobás képessége mindig kapóra jön, főképp a szoros meccsek végén. Legvégül, a formaedzés ritkán használatos, kivétel, ha egy olyan hét előtt állsz, ahol mindennél fontosabb, hogy mindkét (vagy mind a három meccset) megnyerd, és arra van szükséged, hogy minden játékosod kiváló formában legyen. Egyébként nem ajánlatos bármikor is formát edzeni, ha csaknem egy BBB-tudású csapat vagy. Ebben az esetben valószínűleg tudod, mit csinálsz.

FAQ

Mikor történik az edzés?

Az edzés minden pénteken, magyar idő szerint körülbelül délben történik. Akárhányszor megváltoztathatod az edzés típusát a héten, ugyanis az számít, ami az edzés időpontjában be van állítva.

Honnan fogom tudni, hogy lezajlott az edzés?

Ha bejelentkezel, akkor a kezdőlapon ott látod az aktuális híreket. Ezek között látod azt is, hogy az edzés megtörtént. Valahogy így: „[Edző neve] jelentése szerint, az eheti [edzés típusa], sikeresen lezajlott.”

„Egy játékosom se fejlődött ezen a héten, ez valami bug?”

Ez nem bug. Az edzés időbe telik, nem fejlődik minden játékos minden héten. A skilleken belül is vannak alszintek, ha teljes szintet nem is lépett a játékosod, valamennyit akkor is fejlődött. Ha a játékosod megkapja a teljes edzésidőt, a 48 percet, akkor biztosan fejlődik valamennyit.

„Az egyik játékosomnak csökkent az erőnléte. Miért?”

Minden játékosnak csökken néha az erőnléte, általában szezononként egyszer. Ez elkerülhetetlen, semmi köze a formához, az edzéshez, vagy hogy mennyit játszott. Erőnlétet bármikor lehet edzeni, az gyorsan is nő.

„Az egyik játékosomnak csökkent az egyik fő skillje, miért?

Amikor a játékosok már a 30-as éveikben vannak, általában 32 körül, akkor néha-néha veszítenek a képességeikből. Ahogy tovább öregednek, ez egyre gyakrabban megtörténik. Vagyis, ha egy játékosodnak csökkennek a skilljei, akkor már kiöregszik.

Mi az a TSI?

A TSI a teljesen szükségtelen index. Nagy mértékben függ a játékos formájától, sok menedzser nem is foglalkozik vele. Arra jó lehet, hogy megpróbáld kitalálni, hogy az ellenfelednek mennyire jók a játékosai, anélkül, hogy a skilljeiket is látnád.

„Egy játékosom állandóan kipontozódik. Miért?”

Ennek sokféle oka lehet. Az első fő ok lehet, hogy a játékos védekező skilljei alacsonyak. A rossz védekezés azt jelenti, hogy a játékos hiába próbálja megakadályozni az ellenfelet a kosárszerzésben, vagy akár csak a labdavezetésben, ezt csak személyi hiba árán tudja megtenni. A védekezés edzése segít ezen a problémán. A másik fő ok lehet, hogy a játékosnak van egy rejtett tulajdonsága, amit talán agresszivitásnak lehetne nevezni. Minél agresszívabb egy játékos, annál valószínűbb hogy személyi hibát követ el, vagy épp erőszakol ki az ellenfélből. Ha nem tetszik, hogy egy játékos állandóan kipontozódik, akkor a legegyszerűbb, ha eladod. Vagy, megpróbálhatsz más taktikát választani, ami szintén befolyásolja, hogy mennyi személyi hiba esik, vagy megpróbálhatod egy másik posztra beállítani a játékost, hátha ott kevesebbet szabálytalankodik.

„Ha egy skill elérte az isteni szintet, utána is lehet edzeni?”

Lehet, az isteni szint után is lehet edzeni a játékost, de ez tovább növeli a fizetését. Minden alkalommal, amikor a játékos képessége annyit nőtt, hogy már szintet kellene lépnie, akkor látni is fogod a kis zöld nyilat, de az „isteni” kiírás már nem változik. Úgyhogy, ha tudni akarod, hol is tart a játékosod, akkor neked magadnak kell ezután már számolnod a nyilakat. De nem ajánlott isteni szint után is edzeni, hiszen az eleve egy olyan magas szint, hogy efölött már nem jár további haszonnal.

Mi befolyásolja az edzést?


Számtalan dolog befolyásolja az edzést: az edző szintje, a játékos magassága, az, hogy hány posztot edzel, milyen szinten van az edzett játékos képessége, milyen közel vannak egymáshoz a főskillek (rugalmas hatás) és hogy hány percet játszott az adott játékos azon a héten az edzett poszton. És fontos az életkor is. A játékos magassága különböző skilleknél különbözőképp jut érvényre. Például a lepattanózás vagy más belső skillek gyorsabban fejlődnek, ha magasabb a játékos. Minél alacsonyabb viszont, annál gyorsabban fejlődnek a külső skilljei, mint a külső védekezés, a technika és a labdavezetés.

Hogyan működik a tehetség?

A játékos tehetsége adja meg, hogy meddig fejlődik az edzéssel. A különböző tehetségű játékosok különböző szintig fejlődhetnek. Például egy MVP-t hosszabb ideig lehet edzeni, mint egy sztárt. Létezik egy durva becslés is, amely megmutatja, hogy adott tehetséggel milyen fizetésig juthatnak el a játékosok. Amint a játékos eléri a tehetsége által meghatározott maximális szintet, onnantól kezdve a fejlődése nagyon lelassul, és nem lesz már hatékony az edzés.

0 Esélytelen: < 6k
1 Kispadmelegítő: < 8k
2 Cserejátékos: < 13k
3 6. ember: 15-18k
4 Kezdő: 26-30k
5 Tehetség: 45-50k
6 Sztár: 60-80k
7 Húzóember: 95-140k
8 Szupersztár: 140-220k
9 MVP: 215-315k
10 Legenda: 500k+
11 Minden idők legjobbja: 1M+


Ez az említett durva becslések az egyes tehetségszintek és a fizetések összefüggéséről. Fontos megjegyezni, hogy a centerek fizetése általában magasabb mint a külső embereké.

Mi a különbség az egyposztos és a kétposztos edzés között?

Egyposztos edzéssel maximum három játékos kaphat teljes edzést egy héten. Kétposztos edzéssel viszont már hat. Emellett még az a különbség, hogy egyposztos edzéssel a játékosok valamivel gyorsabban fejlődnek, mint kétposztos edzéssel. Egyes vélemények szerint a kétposztos edzéskor a játékosok az egyposztoshoz képest 70 százaléknyi edzést kapnak, de mivel több játékost tudsz így edzeni, ezért lehet, hogy megéri a csapatod számára.

Eddzek csapatedzést?

Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy ne eddz formát (kivétel, ha valamilyen nyomós okod van rá). Ajánlott erőnlétet és büntetőt edzeni azokon a heteken, amelyeken csak két meccs van, mivel az erőnlét és a büntető edzés a teljes csapatnak edzést fog adni, egy olyan héten, ahol nem adhatsz teljes edzést minden edzett játékosodnak. Jegyezd meg, hogy büntető és erőnlét edzésekor az edző szintje nincs figyelembe véve. Ez azt jelenti, hogy az erőnlét és a büntető ugyanolyan mértékben fog edződni egy 1-es edzővel, mint egy 7-essel.

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 104
Join date : 2013. Mar. 29.

https://buzzerbeaterhun.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.